Главни мени

childrens day 2014 6283209495019520 hpwikipediayoutube giftsministarstvo prosvete2345kreativaanotologija

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ 2020/2021.

Поштовани родитељи/старатељи ученика осмог разреда,

Обавештавамо вас о распореду активности у вези са реализацијом пробних завршних испита. Школа је преузела све прописане мере за рад у условима епидемије COVID-19. Молимо вас да нагласите вашој деци важност поштовања тих мера ради заштите здравља ученика и запослених у школи. За све додатне информације можете се обратити одељењским старешинама  осмог разреда.

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ, ОДНОСНО ДРУГЕ ЗАКОНСКЕ ЗАСТУПНИКЕ УЧЕНИКА

• Завршни испит полажу сви ученици осмог разреда.

• Завршни испит се полажедвадана – првог дана се полаже математикa, другог српски, односно матерњи језик, апотомкомбиновани тест.

• Ученици имају обавезу да пре приступања испиту са одељењским старешином благовремено провере тачност својих личних података и података о успеху током школовања у бази података.

Пробни завршни испит

• Ученици долазе у школу 09.04.2021. године у 12.15 часова на састанак са одељењским старешином, 8-1 и 8-2 са задње стране дворишта, 8-3 и 8-4 са бочне стране школе, а са предње стране дворишта 8-5 и 8-6.

• Одељењски старешина дели идентификационе налепнице са идентификационим бројем ученика и одговарајућим QR кодом: образац са налепницама састоји се из два дела – Примерак за ученика и Примерак за школу на оба дела осим рубрика са подацима о ученику и школи налази се по пет налепница.

• Jедну налепницу са дела Примерак за ученика, ученици лепе у књижицу на страни где је фотографијa.

• Одељењски старешина, приликом прозивања ученика 09.04.2021. године даје ученику књижицу и део идентификоционе налепнице – Примерак за ученика.

• Тестови на почетној и завршној страни имају идентификациони образац (омотница која има два дела): Примерак за ученика и Примерак за школу. На оба дела оба теста ученик уписује потребне податке.

• На примерак теста из математике ученик лепи налепницу из идентификационе налепнице из дела Примерак за ученика (друга налепница).

• На примерак теста из српског/матерњег језика и комбиновани тест ученик лепи налепницу из идентификационе налепнице из дела Примерак за школу (прва и друга налепница).

• Идентификационе налепнице (престало је три налепнице из Примерка за ученике и три из Примерка за школу), ученик одлаже у своју књижицу и књижицу даје одељењском старешини;

• Књижице остају код одељењског старешине до полагања завршног испита заједно са ИД налепницама.

• На пробни завршни испит из математике ученици доносе потребан прибор за рад и цртање (троугао, лењир, шестар, дрвене оловке, плаву хемијску оловку и гумицу).

• По потреби доносе и флашицу воде или други освежавајући напитак.

• Ученик пробни завршни испит полаже у учионици у складу са Јединственим списком ученика.

• Дежурни наставник у учионици дели тестове и даје инструкције о попуњавању омотнице теста – Идентификационих образаца и лепљењу налепница, након чега ученици попуњавају Идентификационе обрасце и лепе налепницу.

• Дежурни наставник упознаје ученике са правилима израде теста.

• Ученици читају упутство за рад на тесту.

• Рад на тесту је 120 минута.

• Након завршетка рада ученик тест предаје наставнику.

Датум

Време (сатница)

Предмет(и)

9. 04. 2021.