Такмичење рецитатора

РЕЦИТАТОРИ

nagrade

Песниче народа мог - средњи узраст

У организацији Културно образовног центра Шид 25. фебруара 2015. године у сали Културно образовног центра Шид одржана је Општинска смотра рецитатора "Песниче народа мог" за средњи узраст ( од V до VIII разреда ), Селектор смотре Тубић Милан – драмски уметник.У категороји средњег узраста учешће је узело 48 малишана из школа у Моровићу, Јамени, Вишњићеву, Адашевцима, Ердевику, Кукујевцима, Бачинцима, Илинцима, Вашици и Шиду.

У виши ранг такмичења – Зонску смотру су се пласирали:Кујавић Леона – VI разред из О.Ш. "Сремски фронт" Шид
Симић Миладин – VIII разред из О.Ш. "Филип Вишњић" Моровић
Миа Продић – VI разред из О.Ш. "Бранко Радичевић" Шид
Рађевић Драган – VII разред из О.Ш. "Филип Вишњић" Моровић
Палеш Емилија Јана – VIII разред из О.Ш. "Сава Шумановић" Ердевик

Књигама су награђени уз похвалу селектора и следећи ученици:

Божић Јована – V разред О.Ш. "Бранко Радичевић" из Шида
Павловић Теодора – VII разред О.Ш. "Бранко Радичевић" из Шида и
Провчи Теодора – VI разред О.Ш. "Сремски фронт" из Шида

Специјално усмено су похваљени следећи ученици: Башић Никола, Живановић Мила, Зечевић Емилија, Марковић Антонела, Карајовић Вукашин, Марковић Лазар, Макиш Анита, Перишић Ненад, Петрус Јана, Савић Ана, Симић Владимир, Славик Тинеа, Стекић Бранка, Шеремет Мина/русински/.

recit mladji

У категороји млађег узраста учешће је узело 72 малишана из школа у Моровићу, Јамени, Вишњићеву, Вашици, Адашевцима, Ердевику, Бикић Долу, Кукујевцима, Бачинцима, Соту, Беркасову и Шиду.

У виши ранг такмичења – Зонску смотру су се пласирали:

Ганибеговић Марко – IV разред из О.Ш. "Сремски фронт" Шид
Моцко Тијана – II разред из О.Ш. "Сава Шумановић" Ердевик