Биолошка секција

БИОЛОШКА СЕКЦИЈА

2111201206221112012065

Научно истраживачка секција О.Ш. „Бранко радичевић“, Шид и ове школске године успешно наставља са радом. Секција се одвија под руководством наставница биологије: Валентине Башић и Данијеле Бранковић. Тренутно је похађа 30 ученика.

21112012071

Научно истраживачка секција се одвија у два нивоа. Први ниво у којем ученици постављају различите експерименте који не могу да се одраде за време редовног часа. Експерименти који се постављају одређују се према интересовањима ученика и материјалним могућностима школе. Праве се различите хербаријумске збирке, инсектаријуми, збирке семена...Захваљујући овом делу сваке године на јединствен начин обележавају се скромно, али не и мање важно, најбитнији еколошки датуми ( Светски дан вода 22. март, дечија недеља, дан планете Земље 22. април, Светски дан заштите животиња 4. октобар, Дан борбе против СИДЕ 1. децембар...). Сваки догађај је праћен специфичном изложбом дечијих цртежа и паноа. За представљање активности и резултата рада биолошке секције користи се простор хола преко пута биолошког кабинета на првом спрату школе. Овај простор је назван „ Еколошки кутак“. Ученици секције су организовали многе акције озелењавања школског дворишта током прошлих година, а ове године наша школа ће учествовати на такмичењу у пројекту „Озелењавање“. Догађаји који се буду одвијали у овом пројекту биће пропраћени медијима. У оквиру секције, ове године се планирају и бројне анкете како у оквиру школе тако и анкете грађана о информисаности из области екологије. Планирају се и трибине на којима ће ученици биолози уз сарадњу са осталим школским секцијама учествовати у јавним трибинама чији ће циљ бити ширење еколошке свести.

21112012078

Други ниво се бави припремањем ученика за такмичење из биологије. Као и претходних година и ове године наша школа ће учествовати на такмичењу. Пре општинског нивоа, прво ће се у школи организовати школско такмичење након којега ће само највише пласирани стећи право за плсман на општински ниво. Припреме се одвијају једном недељно, праћене су и практичним вежбама. Школско такмичење се очекује почетком другог полгодишта.

Ученици који су заинтересовани могу да се прикључе секцији тако што ће сепријавити свом предметном наставнику. Секција се одржава сваке недеље у договореним терминима између ученика и наставника, најчешће у поподневним часовима.